Oś czasu naszych inwestycji.

Centrum Integracji Społecznej „Zródełko”

06 lipca 2014 r. miało miejsce uroczyste otwarcie Centrum Integracji Społecznej „Zródełko”, które powstało w Wólce Gieraszowskiej. Inwestycja współfinansowana w ramach Działania 3.4 Odnowa i rozwój wsi polegała na rozbudowie istniejącego w Wólce Gieraszowskiej budynku Ochotniczej Straży Pożarnej na świetlicę oraz zagospodarowanie przyległego terenu.   Wartość operacji wyniosła 518

Stacja Obiektowa

W dniu 01.07.2013 r. Stacja Obiektowa D.S.P.-52B5 została zainstalowana w garażu samochodowym O.S.P. Wólka Gieraszowska i przyłączona bezpośrednio do Stanowiska Dowodzenia P.S.P. w Sandomierzu.   Pismo złożone w Starostwie Powiatowym w styczniu 2013 r. jest odpowiedzią pozytywną z przyznaną suma 3 000 zł. dofinansowanie zakupu systemu. – P. Starosta –

Pozyskujemy z Urzędu Gminy:   radiostacje samochodową, agregat prądotwórczy, statyw oświetleniowy, M.D.P. otrzymuje nowe mundurki.

Wóz strażacki

Jednostka otrzymuje 10-letni samochód Lublin II.   Rada gminy przyznaje 10 000 zł, K.W.P.S.P. w Kielcach też 10 000 zł na przekarasowanie samochodu Lublin na samochód specjalny.   Przebudowy podejmuje się MOTO-TRUCK KIELCE – Leszek Chmiel.

Z zadań bieżących wykonano: remont samochodu strażackiego Żuk, izolowanie i tynkowanie ścian garażu z zewnątrz wewnątrz, białkowanie ścian świetlicy.

Przeprowadzono remont samochodu Żuk, motopompy i syreny alarmowej.

Urząd Gminy w Łoniowie buduje zbiornik retencyjny ujęcia wody do chemizacji i przekazuje do gospodarowania jednostce O.S.P. Wólce Gieraszowskiej.   Zbiornik zostaje zabezpieczony ogrodzeniem przez druhów.

Dokonano otynkowania garażu wewnątrz, zalanie posadzki, odnowiono ściany, okna i drzwi w świetlicy.

Ochotnicza Straż Pożarna otrzymała z Komendy Rejonowej w Sandomierzu samochód strażacki „Żuk”.

W 1968 roku przystąpiono do budowy pomieszczenia strażackiego na sprzęt.   Rok później zakończono budowę.

Z komendy Powiatowej z Sandomierza dostaliśmy M-400 i Węże 10W-75. 12szt i W-52. 3szt węża sztywnego.   Zarząd zakupił kamień budowlany w ilości 40m3 w kamieniołomie Dmosice. Przewodniczący Gromadzkiej Rady Narodowej w Sulisławicach Edward Orłowski wymienił kamie na cegłę białą do budowy garażu i zakupił w Krakowie syrenę ręczną.